Hakkımızda

isinevde.com 2018 yılında kurulmuş olan bir iş arama sitesidir. Asıl amacı kendi sahasında iş yapmak isteyenler ile fason iş vermek isteyen işverenleri buluşturmaktır.

Kolay kullanımı, hızlı altyapısı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hızlıca sektörde büyümeyi hedeflemektedir.

isinevde.com’u diğer kariyer sitelerinden ayıran en önemli özelliği, çalışanların kendi sahasında ( evinde, ofisinde vb. ) yapabileceği iş ilanlarının bulunmasıdır. Bu sayede çalışmak isteyenler evlerinden ayrılmadan, rutin hayatlarına devam ederken aynı zamanda para kazanabileceklerdir.

Evden çalışma nedir ?

Uluslararası Çalışma Örgütü nün 177 sayılı Evde Çalışma Sözleşmesine göre, “ev çalışması”, “evde çalışan olarak anılacak bir kimse tarafından, kendi evinde veya işverenin işyeri hariç kendi seçtiği bir başka mekânda, ödeme karşılığında yapılan, söz konusu kişinin ulusal yasalar, yönetmelikler ve mahkeme kararları uyarınca bağımsız işçi sayılmasını gerektirecek ölçüde özerkliğe ve ekonomik bağımsızlığa sahip olmaması kaydıyla teçhizatı, malzemeyi ve kullanılan diğer girdileri kimin sağladığı önemli olmaksızın, işveren tarafından belirlenen bir ürün veya hizmetle sonuçlanan iş anlamına gelir”  6098 sayılı yeni Türk Borçlar Kanununda iş sözleşmelerine evde hizmet sözleşmesi de eklenmiştir. 461’inci maddede evde hizmet sözleşmesi, işçinin kendi evinde veya belirleyeceği başka bir yerde tek başına veya aile bireyleriyle birlikte işverenin verdiği işi ücret karşılığında yapmayı taahhüt ettiği sözleşme olarak tanımlanmıştır.

Yukarıdaki örneklerden de anlaşılacağı üzere evden çalışma hizmeti yasalar karşısında tanımlanmıştır.

isinevde.com nasıl çalışır ?

isinevde.com, hem evden çalışmak isteyenlerin hem de işverenlerin sisteme üye olup ilan vermesi ile çalışan bir sistemdir. İşverenler, sisteme üye olup hangi ilde, hangi ilçelere ne tür işler verebileceği ile ilgili bir ilan yayınlar. Aynı zamanda iş arayanlar da sisteme üye olup hangi il ve ilçede ne tür işler yapabileceklerine dair bir ilan yayınlarlar. Her iki tarafın da ilan yayınlaması sayesinde her iki taraf da hem kendine uygun ilanlara kolayca ulaşabilir hem de kendi yayınladığı ilanlara yapılan başvuruları inceleyebilir. Bu sayede iş arayanların uygun bir işe, işverenlerin ise uygun bir iş gücüne en hızlı bir şekilde ulaşması amaçlanmıştır.